خدمات به ایرانیان خارج از کشور

خدمات به ایرانیان خارج از کشور

ایرانیان خارج از کشور در هر نقطه از این کره خاکی که باشند و با هر قومیت، زبان، فرهنگ و طرز تفکری از سرمایه‌های بی‌مانند کشورمان محسوب می‌شوند که به عنوان نمایندگان ایران همواره به ریشه و فرهنگ این آب و خاک پایبند بوده‌اند و به نوبه خود در هر جایگاهی در اندیشه بالندگی و سربلندی نام ایران هستند.

با توجه به تعداد پرشمار هموطنان مقیم خارج از ایران و نیازهای گوناگون و گسترده آنها جهت پیگیری کارهای خود در داخل ایران، گروه حقوقی ساناز اسدی‌پور می‌کوشد تا ساختاری فراهم کند که به شکلی مناسب پاسخگوی این درخواست‌ها باشد.

دعاوی ملکی و قراردادهای ایرانیان خارج از کشور

ایرانیان مقیم خارج از کشور جهت اداره اموال و املاک خود و نیز جهت دریافت مشاوره حقوقی در زمینه قراردادهای خود می‌تواند با مختصصین دعاوی ملکی و قراردادهای گروه حقوقی ساناز اسدی‌پور در تماس و ارتباط باشند.

برای ایرانیان مقیم خارج از کشور جهت خرید ملک و انعقاد قرارداد و اطمینان از رعایت قوانین و جلوگیری از کلاهبرداری و فریب و ورود آسیب و ضرر مالی، داشن وکیل و مشاوره حقوقی در مرحله تنظیم قراداد ضروری است.

توصیه می‌شود قبل از هر اقدامی و قبل از انعقاد قرارداد حتما با یک وکیل متخصص قرارداد مشورت نموده و پس از آن اقدام به خرید و پرداخت وجه نمائید.

ایرانیان مقیم خارج از کشور در صورتیکه بخواهند در ایران ملکی بخرند با توجه به پیچیدگی حاکم بر مقررات راجع به معاملات ملکی و نیز به دلیل عدم قابلیت اطمینان به مشاوران املاک و نیز به جهت اینکه مشاوران و دلالان معاملات ملک در بسیاری از مواقع  خود ذینفع هستند و متاسفانه صداقت لازم را ندارند، حضور و همراهی و اخذ مشاوره از وکیل متخصص خرید و فروش املاک و قراردادها ضروری است. 

هموطنان ایرانی مقیم خارج از کشور در صورت تمایل اجاره و املاک خود و یا تمدید قراردادهای اجاره می‌توانند از خدمات حقوقی ما در زمینه املاک و قراردادها بهرمند شوند. 

جهت اطلاع از نحوه همکاری در این خصوص اینجا کلیک کنید. 

ایرانیان و هموطنان مقیم خارج بهتر از در صورت انعقاد هر نوع قرارداد با هر شخصی و هر نوع موضوعی در ایران بهتر است قبل از امضاء و انعقاد قرارداد با یک وکیل متخصص و با تجربه مشورت نمایند. 

جهت اطلاع از راههای تماس و ارتباط با دفتر وکالت ما اینجا کلیک کنید.

دعاوی خانوادگی ایرانیان خارج از کشور

دعاوی خانواده در موادی که زن یا شوهر یا هر دو مقیم خارج از ایران هستند تفاوت‌هایی با سایر موارد می‌کند، که داشتن تجربه کافی و دانش حقوقی را برای وکیل ایرانیان مقیم خارج از کشور ضروری می‌نماید.

 • زن و شوهرهای ایرانی که خارج از ایران زندگی می‌کنند در صورتی که ازدواج آن‌ها مطابق قانون ایران به ثبت رسیده باشد، قانون ایران، دادگاه ایران را صالح به رسیدگی به اختلافات خانوادگی آن‌ها می‌داند.

 • در بسیاری از مواقع کشور محل اقامت هم به طور موازی قانون خود را صالح به حل اختلافات خانوادگی آن‌ها می‌داند، این اولین و جدی‌ترین مشکلی است که تابعیت مضاعف (تابعیت دوگانه) برای افراد ایجاد می‌کند، به عبارت دیگر تابعیت مضاعف تکالیف مضاعف هم روی دوش طرفین می‌گذارد.

 • در هر حال کمکی که از یک وکیل دادگستری در ایران برای حل دعاوی خانوادگی ایرانیان مقیم خارج از کشور برمی‌آید این است که در صورت وقوع اختلاف بدون نیاز به حضور فیزیکی زن یا شوهر (صرفاً با مراجعه ایشان به سفارت یا کنسولگری و دادن وکالت به وکیل دادگستری) اقدام به پیگیری موضوع در مراجع صالح (دادگاه خانواده) نماید.

 • دعاوی خانوادگی قابل پیگیری در این قالب عبارتند از: دعوای طلاق توافقی، دعوای طلاق یکطرفه (از طرف زوج یا زوجه)، دعوای مطالبه مهریه و توقیف اموال، دعوای ممنوع الخروجی، پیگیری رفع ممنوع الخروجی، حضانت و ملاقات فرزندان و سایر دعاوی در صلاحیت دادگاه خانواده.

انجام امور اداری و کاری در ایران

ایرانیان مقیم خارج از کشور بر خلاف سایر ملیت‌ها که با مهاجرت تقریباً به طور کامل از ریشه‌ها بریده و هیچ تعلق خاطر مادی و معنوی به زادگاه و ملیت مبداء خود ندارند، بعد از مهاجرت ارتباط مادی و معنوی خود را با ایران حفظ می‌کنند. گروه حقوقی ساناز اسدی‌پور از ابتدای آغاز فعالیت خود عمده هدف خود را ارائه خدمات حقوقی به صورت ویژه و تخصصی در زمینه کلیه امور حقوقی و اداری به عزیزان مقیم خارج قرار داده است.

 • مراجعه به کلیه ادارات و ارگان‌های زیر مجموعه قوه مجریه به وکالت و از جانب هموطنان مقیم داخل و ایراینان مقیم و مستقر در خارج از کشور.
  منظور از ادارات، نهادها و ارگان‌های زیرمجموعه قوه مجریه، ادارات وابسته به دولت به مفهوم خاص خود است مثل اداره مالیات، اداره ثبت احوال، وزارت امور خارجه، وزارت آموزش و پرورش، وزارت علوم، وزارت کار و امور اجتماعی، وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی و ... .

 • انجام پیگیری امور هموطنان مقیم ایران و ایرانیان مقیم خارج از کشور در سازمان‌های وابسته به قوه قضائیه مانند دادگاه‌های عمومی و انقلاب، دادسراها، دادگاه خانواده، دادگاه‌های تجدیدنظر، دادگاه‌های کیفری 1، دیوان عالی کشور، دیوان عدالت اداری، اداره ثبت شرکت‌ها و مالکیت فکری و صنعتی، اداره ثبت اسناد و املاک کشور، اداره اجرای اسناد رسمی لازم‌الاجرا و سازمان زندان‌ها.

 • انجام امور ایرانیان مقیم داخل کشور و هموطنان خارج از کشور در کلیه سازمان‌ها و نهادهای وابسته به نیروی انتظامی مانند اداره راهنمایی و رانندگی، پلیس فتا (فضای تبادل اطلاعات)، پلیس امنیت اخلاقی، اداره تشخیص هویت، اداره سوءپیشینه، اداره اماکن، اداره گذرنامه و اداره نظام وظیفه.

 • انجام امور پیگیری مسائل و مشکلات هموطنان مقیم ایران و ایرانیان مقیم خارج از کشور در کلیه سازمان‌ها و نهادها و ارگان‌های زیر مجموعه مقام رهبری مانند سپاه پاسداران، ارتش جمهوری اسلامی، سازمان بسیج، ستاد اجرایی فرمان امام، بنیاد شهید و جانبازان، بنیاد 15 خرداد، بنیاد کوثر و سایر سازمان‌ها و نهادهای از این دست.

 • انجام امور ایرانیان خارج از کشور و هموطنان مقیم ایران در سایر سازمان‌ها  و نهادها مانند: دفاتر پیشخوان دولت، پلیس 10+، شهرداری، دفتر خدمات الکترونیک، دفاتر خدمات قضایی و سایر ادارات.

اداره‌ی اموال واقع شده در ایران

هموطنان مقیم خارج از کشور به دلایل و جهات مختلف ممکن است اموال و املاکی در ایران داشته باشند مثل اینکه مالی به ایشان به ارث رسیده باشد یا بدواً مالی را خریداری کرده باشند و یا تصمیم به خرید و سرمایه‌گذاری در ایران را داشته باشند و یا ملکی یا مال موجود در ایران را بخواهند در قالب اجاره به اشخاص واگذار نمایند، در هر حال نیازمند داشتن یک وکیل معتمد، متخصص و باتجربه در زمینه قراردادها و مقررات حاکم بر مالکیت اموال هستند.

منظور از اداره‌ی اموال واقع شده در ایران، موارد و امور زیر است:

- خرید هر نوع مال به نام و برای موکل

- فروش اموال ایرانیان مقیم خارج از کشور به نام ایشان و برای ایشان و ارسال وجه نقد ناشی از آن

- تقسیم سهم الارث یا هر نوع مال مشترک با توافق بین شرکا و در صورت عدم توافق، طرح شکایت و دعوی لازم در دادگستری


- اجاره کردن هر نوع مال یا ملک


- اجاره دادن اموال و تنظیم قرارداد لازم و قانونی با طرف قرارداد و تنظیم یک رابطه حقوقی استاندارد و مناسب با طرف معامله

- انعقاد هر نوع قرارداد حقوقی در مورد هر نوع معامله با افراد، اشخاص و سازمان‌ها به وکالت از این عزیزان صرف‌نظر از این‌که موضوع آن انتقال مال باشد و یا انجام کار.

- جلوگیری یا رفع تصرف از اموال واقع شده در ایران

اطلاع از دعاوی حقوقی ایرانیان مقیم خارج از کشور

گاهی به دلایل مختلف ممکن است علیه فردی طرح دعوا و شکایت حقوقی یا کیفری یا اجرایی یا اداری بشود. خواهان دعوا با انگیزه‌های متفاوت ممکن است ترجیح و تشخیص دهد که خوانده را از دعوا مطلع ساخته و یا بنا به مصالحی ایشان را بی‌اطلاع بگذارد. علیرغم سامانه یکپارچه ثنا و الکترونیکی شدن ثبت دادخواست هر چند که تا حد زیادی از این مسئله جلوگیری شده ولی هنوز این امکان وجود دارد که افراد با سوءنیت از شما شکایت کرده و به نیت گرفتن حکم و رای غیابی شما را بی‌خبر بگذارند.

- هموطنان مقیم خارج از کشور در صورت نگرانی از دعاوی غیابی احتمالی علیه خود قبل از ورود و مراجعت به ایران می‌تواند با ما در ارتباط بوده و به ما وکالت بدهند تا در خصوص وجود پرونده ها و شکایت‌های احتمالی علیه آن‌ها تحقیق و بررسی نماییم.

- مهم‌ترین فشاری که می‌توان به هموطنان مقیم خارج از ایران نمود ممنوع‌الخروجی یا گرفتن حکم جلب است با همین انگیزه کسی که علیه شما ادعایی دارد یا با شما خصومت و دشمنی دارد به نیت ورود فشار و مجبور کردن شما به دادن امتیاز ممکن است شما را ممنوع‌الخروج نموده یا حکم جلب شما را بگیرد.

- در بسیاری از دعاوی و شکایات این امکان وجود دارد که خواهان و شاکی با مجعول‌المکان اعلام کردن طرف دعوای خود بدون اینکه خوانده و مشتکی‌عنه متوجه شود حکم غیابی بگیرد.

گروه حقوقی ساناز اسدی‌پور این امکان را برای شما فراهم می‌کند که در سریع‌ترین و کوتاه‌ترین زمان ممکن و متصور دعاوی احتمالی علیه شما در کلیه مراجع و محاکم پیگیری نموده و شما را در جریان وضعیت آن شکایت و راه‌های مقابله و خنثی کردن و دفاع در مقابل شکایت و دعوای مطروحه علیه شما قرار می‌دهد.

- در بسیاری از مواقع دعاوی احتمالی و دعاوی غیابی علیه ایرانیان مقیم خارج از کشور در شهر تهران مطرح می‌شود که این عزیزان می‌توانند با یک وکیل در تهران هماهنگ و مرتبط شده و دعوا و شکایت مورد نظر را مدیریت نمایند.

همین الآن با یک وکیل پایه یک دادگستری صحبت کنید...

هموطن عزیز مقیم خارج از کشور، ضمن تشکر از اعتماد شما؛
اگر چنان‌چه به تلفن همراه داخل ایران دسترسی ندارید، برای ثبت وقت مشاوره خود، حتما از آدرس ایمیل معتبر استفاده نمایید.

در حال بارگذاری ...